fbpx

NFT REKLAMA: MARKETINGAS NAUDOJANT NFT

KAS YRA NFT?

NFT arba non-fungible token į lietuvių kalbą išsiverčia kaip „nepakeičiamas žetonas“. Paprasčiau tariant, tai žetonas, arba tiksliau kompiuterinis kodas, kuris yra unikalus ir negali būti atkartojamas. Dažnu atveju NFT, arba dar kitaip vadinamas skaitmeninis menas, yra įvairūs paveikslėliai, muzikos takeliai ar begalė kitų dalykų kurie yra patalpinti blokų grandinėje (angl. „blockchain“).

KUO NFT SKIRIASI NUO KRIPTO VALIUTŲ?

Kripto valiutos nuo NFT, skiriasi tuo, kad įprastų valiutų yra daug ir jos yra vienodos, tuo tarpu kiekvienas NFT žetonas yra unikalus. Paimkime pavyzdį Bitcoin. Kiekvieną Bitcoin žetoną galite keisti į lygiai tokį patį žetoną už tą pačią kainą. Su NFT to padaryti negalite, kadangi kiekvienas nepakeičiamas žetonas turi savo vertę bei yra toks vienintelis visoje blokų grandinėje.

KAIP NFT SUSIJĘ SU MARKETINGU?

Į NFT žetonus galime žiūrėti tik kaip į meno kūrinius arba papildomai galime išnaudoti šią technologiją marketingo srityje. NFT marketingas yra nauja marketingo šaka, kurios tikslas supažindinti auditoriją su produktu ar paslauga bei pritraukti daugiau klientų. Tai yra tikrai nauja ir inovatoriška reklamos galimybė, kuria vis dažniau naudojasi didieji prekiniai ženklai. Iš sparčiai augančio susidomėjimo galime daryti išvadą, kad netrukus šis reklamos tipas taps įprastu ir bus plačiai naudojamas ne tik didžiosiose įmonėse, tačiau ir tarp vidutinių ar smulkiųjų verslų.

KAIP GALIME PANAUDOTI NFT REKLAMAI?

Prekės ženklo žinomumo didinimas

Žmonės mėgsta inovatoriškas idėjas, Jūsų klientai taip pat. Įtraukę NFT žetonus į savo marketingo strategiją tikrai atkreipsite klientų dėmesį bei padidinsite savo prekinio ženklo žinomumą. Kadangi būsite vieni pirmųjų verslų Lietuvoje naudojančių šią technologiją, didelė tikimybė, kad atkreipsite ir žiniasklaidos dėmesį.

Renginių reklama

Nustokime naudoti nuvalkiotus ir neįdomius pakvietimus, verčiau nustebinkime savo klientų ratą naujomis idėjomis. NFT yra puikus būdas tai padaryti. Kvietimai į išskirtinius renginius dažniausiai būna adresuojami nuomonės formuotojams, kurių pagalba pritraukiate dar daugiau auditorijos. Galime tik įsivaizduoti kiek socialinių tinklų dėmesio sulauktų NFT pakvietimai.

NFT klubo narystės

Kaip pavyzdį galime paimti turbūt vienus populiariausių NFT Bored Ape Yacht Club. Įsigijus šiuos NFT žetonus Jums yra ne tik suteikiamos teisės į šį virtualaus meno kūrinį, tačiau taip pat gaunate “Yacht Club” nario kortelę kuri suteikia įvairių privilegijų. Galbūt Jūsų verslas veikia panašiu narystės principu?

Bendruomenės kūrimas

NFT yra puikus būdas sukurti ištikimą prekinio ženklo bendruomenę. Prekės ženklui turint NFT kolekciją aplink ją yra kuriama bendruomenė, kuri perka, parduoda bei keičiasi minėtais žetonais. Žinoma, tokios bendruomenės centre visuomet yra Jūsų įmonė bei siūlomos paslaugos ar produktai.

Ir tai tik dalis idėjų, kaip galime paversti NFT dirbti jūsų kompanijos labui. Ši reklamos galimybė yra labai plati ir kiekvienam verslui pritaikoma individualiai. Webdy komanda yra puikiai susipažinusi su šia technologija ir yra pasiruošusi padėti nuo pat kodo blokų grandinėje iki NFT bendruomenės administravimo. Viskas nuo pradžių iki pabaigos Jūsų sėkmingam įmonės marketingo plano įgyvendinimui.

Keletas nft marketingo pavyzdžių:

Asic – sportinių batelių gamintojai buvo vieni pirmųjų savo rinkoje „įšokę“ į NFT marketingo traukinį. Savo sprendimą išleisti pirmuosius NFT apibūdino kaip pirmąjį žingsnį į ateitį, kuomet virtualūs daiktai skatins fizinį žmonių aktyvumą. ASICS SUNRISE RED™ NFT kolekciją galite peržiūrėti čia.

Taco Bell – Amerikos greito maisto restoranas sujungė realų fizinį pasaulį su virtualiu ir pasiūlė savo klientams įsigyti Transformative Taco NFT ir papildomai gauti 500 Jungtinių Valstijų dolerių vertės dovanų kuponą. Taco Bell išleido 25 NTF žetonus, kurie buvo nupirkti per pirmąsias 30 minučių. Transformative Taco kolekciją galite peržiūrėti čia.

Ray Ban – prabangių akinių gamintojas išleido vienintelį NFT, kuris buvo parduotas aukciono metu. Visi pinigai buvo paaukoti Italijos meno organizacijai. Ray Ban Aviator NFT galite peržiūrėti čia.

Domina nft reklamos paslaugos?

Susisiekite ir pasikalbėkime plačiau! O mes pasistengsime

Jums viską paaiškinti kuo įmanoma paprasčiau.